تبلیغات
'سکوت تنهایی شب در برکه ای خاموش' - امسال "گرمترین سال تاریخ" اعلام شد!!!

'سکوت تنهایی شب در برکه ای خاموش'

""آنجا که باید دل به دریا زد همینجاست""

دانشمندان هواشناسی نگران این هستند كه پدیده گرم شدن زمین در دراز مدت ادامه داشته باشد و حیات را در كره خاكی به خطر اندازد.

مراكز هواشناسی سال ‪ ۲۰۱۰‬را گرمترین سال در ‪ ۲۰‬قرن اخیر اعلام كرده و آن را ناشی از پدیده ال‌نینو توصیف كردند.

منابع خبری روز چهارشنبه اعلام كردند: میانگین دمای اقیانوس‌ها به بیش از‪۲‬ / ‪ ۱۴‬درجه سانتیگراد رسیده كه ‪ ۶۸‬درصد بیش از میانگین ‪ ۲۰‬قرن اخیر بوده است .

میانگین دما در ماه‌های بین آوریل و ژوئن (اواسط فروردین تا اواسط تیر ماه) در اروپای مركزی ، شمال و جنوب قاره آمریكا ، غرب آفریقا و حوزه اقیانوس هند بیش از آنچه كه پیش بینی می‌شد گرم شده است .

دانشمندان هواشناسی نگران این هستند كه پدیده گرم شدن زمین در دراز مدت ادامه داشته باشد و حیات را در كره خاكی به خطر اندازد.

میانگین دمای ثبت شده در ‪ ۱۵‬سال اخیر بیش از آنچه بوده كه در سال ‪۱۸۸۰‬ در كره زمین به ثبت رسیده است .

تولید گازهای گلخانه‌ای به میزان هفت درصد در سال‌های اخیر در پدیده گرم شدن زمین تاثیر نامطلوب داشته و نوسانات آب و هوایی و تخریب حیات در زمین را به همراه آورده است .

هواشناسی امارات نیز پیشتر اعلام كرده بود كه میزان دمای هوا در این كشور در طول سه ماه تابستان به بالاترین میزان خود در سال‌های اخیر خواهد رسید .

این سازمان مدت افزایش گرما را در امارات بی‌سابقه عنوان كرده و احتمال اینكه دما در اكثر روزهای تابستان به بالای ‪ ۵۰‬درجه سانتیگراد برسد ، هشدار داده بود.

افزایش دمای هوا به همراه رطوبت بالا وضعیت ناخوشایندی را ایجاد می‌كند كه برای اكثر شهروندان به ویژه كودكان ، سالخوردگان و بیماران قلبی غیر قابل تحمل می‌شود.